Přírodní kosmetika Dr.Taffi

 

Proč zvolit právě Přírodní kosmetiku Dr.Taffi

Kůží pronikají do organizmu všechny látky a to i ty toxické, usazují se v těle, vyvolávají alergie a některé jsou dokonce potencionálními karciogeny.

Jaké látky obsahují běžné kosmetické přípravky:

Silikony- uzavírají a obalují, proto se často používají v produktech k péči o vlasy, v šampónech a kondicionérech, ale také v různých krémech, make-up a řasenkách. Způsobují ucpávání pórů, pokožka nemůže volně dýchat a vzniká akné, nebo začínají vypadávat vlasy

Parabeny - konzervanty, které jsou do kosmetických přípravků přidávány k prodloužení jejich trvanlivosti. Je již prokázáno, že způsobují alergie

Akryláty – používají se především do laků na nehty a do řasenek k jejich prodloužení

GMO- geneticky modifikované rostliny, které způsobují alergie.

Minerální oleje - produkty z ropy, jako je vazelína, parafíny. Jsou používány do krémů. Jsou potencionálními karciogeny

SLS – derivátní látka, používá se do běžných čistících přípravků a sprchových gelů, šampónech, zubních pastách a přípravků na holení, zvyšuje jejich pěnivost. Mohou vyvolat vyrážku, afty a poškozují oční rohovku.

Bohužel většina látek nemá ekvivalent názvu pro přírodní a chemické, a tak je složité se ve složení orientovat.V současné době neexistují jednotná pravidla, a tak i firmy, které do kosmetických produktů používají i velmi malé množství přírodních látek, ji mohou nazývat jako přírodní. Jistým vodítkem se pak stává certifikace těchto přípravků..

Kontrolovaná přírodní kosmetika

je vyrobená ze surovin, které jsou sbírány ve volné přírodě, nebo surovin, jež pochází z rostlin pěstovaných v ekologickém zemědělství, tedy nehnojených syntetickými hnojivy. U Bio kosmetiky nesmí být rostliny ošetřovány ani proti škůdcům synteticky. Celý proces pěstování, sběru, výroby a balení je přísně kontrolován. Je samozřejmostí, že přípravky neobsahují žádné látky z mrtvých zvířat, ani z látek výše jmenovaných, tak, jak je používají výrobci konvenčních kosmetických produktů, a nejsou ani testovány na zvířatech. Pro orientaci zákazníků, která kosmetika je opravdu přírodní, byl vytvořen složitý a finančně náročný proces certifikace. Bohužel neexistuje univerzální certifikát, ani v zemích EU. Můžete se tak setkat s označením BDIH, Natrue, Ecocert a jiné.

Certifikovány jsou jednotlivé řady a sice výrobky řady Acqua di Bolgheri, řady přípravků k péči o pleť, dětské kosmetiky a pánské kosmetiky. Tyto obdržely certifikát s označením NaturalBioagričert a většina ostatních produktů obdržela certifikát Naturalorigin. Kosmetika Dr.Taffi vlastní certifikaci ICEA. Celý proces od pěstování ingrediencí, přes jejich sběr, výrobu a balení do obalů, které nezatěžují přírodu jsou přísně kontrolovány Získané certifikáty :

 

 

 

                   

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.