Přírodní kosmetika Dr.Taffi

 

 

Kůží pronikají do organizmu všechny látky a to i ty toxické, usazují se v těle, vyvolávají alergie a některé jsou dokonce potencionálními karciogeny.

 

Jaké látky obsahují běžné kosmetické přípravky:

 

Silikony- uzavírají a obalují, proto se často používají v produktech k péči o vlasy, v šampónech a kondicionérech, ale také v různých krémech, make-up a řasenkách. Způsobují ucpávání pórů, pokožka nemůže volně dýchat a vzniká akné, nebo začínají vypadávat vlasy

Parabeny - konzervanty, které jsou do kosmetických přípravků přidávány k prodloužení jejich trvanlivosti. Je již prokázáno, že způsobují alergie

Akryláty – používají se především do laků na nehty a do řasenek k jejich prodloužení

GMO- geneticky modifikované rostliny, které způsobují alergie.

Minerální oleje - produkty z ropy, jako je vazelína, parafíny. Jsou používány do krémů. Jsou potencionálními karciogeny

SLS – derivátní látka, používá se do běžných čistících přípravků a sprchových gelů, šampónech, zubních pastách a

přípravků na holení, zvyšuje jejich pěnivost. Mohou vyvolat vyrážku, afty a poškozují oční rohovku.

 

Bohužel většina látek nemá ekvivalent názvu pro přírodní a chemické, a tak je složité se ve složení orientovat.V současné době neexistují jednotná pravidla, a tak i firmy, které do kosmetických produktů používají i velmi malé množství přírodních látek, ji mohou nazývat jako přírodní. Jistým vodítkem se pak stává certifikace těchto přípravků..

 

Kontrolovaná přírodní kosmetika

 

je vyrobená ze surovin, které jsou sbírány ve volné přírodě, nebo surovin, jež pochází z rostlin pěstovaných v ekologickém zemědělství, tedy nehnojených syntetickými hnojivy. U Bio kosmetiky nesmí být rostliny ošetřovány ani proti škůdcům synteticky. Celý proces pěstování, sběru, výroby a balení je přísně kontrolován. Je samozřejmostí, že přípravky neobsahují žádné látky z mrtvých zvířat, ani z látek výše jmenovaných, tak, jak je používají výrobci konvenčních kosmetických

produktů, a nejsou ani testovány na zvířatech. Pro orientaci zákazníků, která kosmetika je opravdu přírodní, byl vytvořen složitý a finančně náročný proces certifikace. Bohužel neexistuje univerzální certifikát, ani v zemích EU. Můžete se tak setkat s označením BDIH, Natrue, Ecocert a jiné.

 

Z přípravků Dr.Taffi jsou certifikovány všechny výrobky řady Acqua di Bolgheri, přípravky k péči o pleť, dětské kosmetiky a pánské kosmetiky. Všechny tyto přípravky obdržely certifikát s označením NaturalBioagričert a většina ostatních produktů obdržela certifikát Naturalorigin, nebo AIAB. Část přípravků nese označení BioVegan. Kosmetika Dr.Taffi vlastní certifikaci ICEA. Celý proces od pěstování ingrediencí, přes jejich sběr, výrobu a balení do obalů, které nezatěžují přírodu jsou přísně kontrolovány Získané certifikáty:

 

                                                  certifikáty_1

Podívejte se na náš blog, kde najdete podrobnosti o přípravcích Dr.Taffi a užitečných informací k správné péči o pleť, tělo a vlasy.

 

 

                   

Tato stránka v rámci poskytovaní služeb využívá cookies, více se dozvíte zde, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním.