Jak pečovat o pleť dle věku

 

Jak pečovat o pleť

Dnešní uspěchaná doba, nečisté životní prostředí, tvrdá voda, a ne příliš kvalitní potraviny, plné chemikálií, se odráží především na stavu naší pleti. Pro udržení zdravé a tím i krásné, zářivé pleti bez známek únavy, zarudnutí, pigmentových skvrn, přesušení, musíme dodržovat pár zásad.

Krásné pleti neprospívá kouření, pití alkoholu, tučná strava, málo pohybu na čerstvém vzduchu, nedodržování pitného režimu, nedostatek spánku a v neposlední řadě i používání nevhodných kosmetických přípravků. Nevhodnými nejsou jen ty, které svým složením mohou naší pleti uškodit, ale také ty, které používáme v nevhodném věku. V každém věku se pleť chová jinak a tomu musíme přizpůsobovat i svoji péči o ni. Je známo, že začínáme stárnout již od 20ti let, ale to ještě neznamená, že již ve 20ti letech bychom měli používat krémy proti vráskám. Jinak budeme pečovat o pleť mladou, vypnutou a jemnou, jinak o pleť starší s vráskami a se známkami únavy. Tady platí jednoduché pravidlo: jak se o pleť budete starat, tak se ti ona odmění. Pokud péči o pleť zanedbáte, bude to později na ni znát, a tak pokud chceme i ve 40ti a později vypadat mladistvě, musíme správně ošetřovat pleť již od 20ti let.

 

Prvním naším úkolem je určit, jakou pleť máme. Pokud se pleť leskne a má zvětšené póry, jedná se o pleť mastnou, v případě, že je vypnutá, bez lesku, pak je suchá. Nejčastěji se vyskytuje pleť smíšená, kdy v tzv. T zóně, tedy na čele, nose a jeho okolí je mastná a na tvářích suchá.

 

Péče o pleť ve 20ti letech

 

v tomto období postačí důkladné čištění pleti. Ráno pleť omyjte vlažnou vodou naneste jen spray s ochranným faktorem 6, v letních měsících 15, proti UV záření ,případně lehký hydratační krém. Před spaním je nutné pleť řádně vyčistit a nanést lehký krém podle typu pleti. Proces stárnutí začíná tím, že se z kmenových buněk začíná vytrácet kyselina hyaluronová a tím i kolagen a na pleti vznikají první vrásky. Na udržení hydratace je dobré 1x týdně použít  masku ze Zeleného jílu, případně jinou bahenní masku.

pleť suchá - Pleťové mléko Lenitiva, krém Lenitiva

pleť mastná – Čistící tonikum, které uzavře póry a Zmatňující krém 

pleť smíšená- Čistící tonikum La Rosa v gelu a Bambucké máslo

 

Péče o pleť ve 30ti letech

 

i když o pleť dobře pečujete, začínají se objevovat první drobné, většinou mimické vrásky a to především v okolí očí a rtů. I nadále platí, že základem je důkladné čištění. V tomto věku je nutné čistit pleť ráno i večer kosmetickými přípravky. Není zatím potřeba používat krémy proti vráskám, vyživovat pokožku do hloubky, ani používat peelingy. Vhodné jsou lehké hydratační krémy s výtažky z hroznů a na noc krémy s obsahem kolagenu. Jednou týdně ošetřete pleť Výživnou pleťovou maskou. Dobré je začít s ošetřením partií kolem očí Krémem pod oči s liposomy. Na hlubší vrásky používejte sérum Čisté kyseliny hyaluronové.

Pleť suchá: ráno i večer Pleťové mléko Lenitiva, Krém Lenitiva, Arganový olej,

Pleť mastná : Čistící tonikum na akne, večer Čistící mléko na akne, Krém na den i noc, Zmatňující krém, Arganový olej

Pleť smíšená : Čistící tonikum La Rosa v gelu, nebo Čistící pěnu, Zesvětlující sérum na den, na noc Arganový olej nebo Bambucké máslo.

 

Péče o pleť ve 40ti lech

 

na pleti jsou již první viditelné známky stárnutí, je tedy potřeba začít se speciální přípravky, které pleť nejen hydratují, ale i vyživují do hloubky. Po odlíčení používejte k čištění pleti Přípravné tonikum z řady kyseliny glykolové, které má tu vlastnost, že lehce naruší epidermis a ten je pak schopen lépe vstřebat výživné látky krémů. V tomto období jejiž nutné používat Denní krém Iperidrella, případně hydratovat pleť Hydratačním pleťovým krémem a na noc používejte Noční krém Ipernutrella,  Krém s kmenovými buňkami, nebo Regenerační krém s liposomy. Dobré je produkty střídat. Na hrubší vrásky sérum Čisté kyseliny hyaluronové. Určitě nesmíme opomenout ráno i večer ošetřit oční okolí. Doporučujeme ráno lifting rtů a očí a večer Krém pod oči s liposomy. Výživnou masku používáme již 2x týdně. Nemusíte se obávat použít i Jemný scrub proti stárnutí, který šetrně odstraní vrchní, odumřelé vrstvy pokožky. Pokud cítíte, že pleť je příliš unavená, používejte Lifting obličeje, který ji navrátí život.

Pleť suchá: ráno Pleťové mléko Lenitiva, Hydratační pleťový krém A.B., nebo Krém Lenitiva, večer Pleťové mléko a Tonikum Lenitiva, Arganový olej, Výživný krém se Staminali, případně Lifting.

Pleť mastná: Přípravné tonikum, ráno i večer, Denní krém Iperidrella, Arganový olej a poté Zmatňující krém, večer pak Noční krém Iperidrella, případně Lifting.

Pleť smíšená: Přípravné čistící tonikum, Hydratační pleťový krém, nebo denní krém Iperidrella, večer Přípravné tonikum, Noční krém Iperidrella, nebo Výživný krém se Staminali, případně Lifting.

 

Péče o pleť po 50ti letech

 

o pleť zralou s hlubšími vráskami musíte obzvláště pečovat a nevystačíte si s jen omezeným počtem přípravků. Chcete-li ji udržet svěží, je nutné pleti věnovat čas, dopřát si dostatek spánku, pohybu, dodržovat pitný režim a nešetřit na pleťových přípravcích. Nikdy pleť nedřete ručníkem, ale jemně osušujte, používané kosmetické přípravky vmsírujte krouživými pohyby směrem od středu ke straně. K aplikaci krémů můžete použít jemný pleťový kartáček. Ráno i večer ošetřujete partie okolo očí a rty. Rty s přibývajícím věkem ztrácí svou barvu a zmenšují se, a proto jim musíte věnovat mimořádnou péči. Lifting rtů a očí je dobrým řešením na ošetření partií kolem očí i rtů v ranních hodinách. Večer použijte na oči Oční krém s liposomy. Krémem, případně séry ošetřujte pleť ráno i večer , 2 – 3 týdně naneste Výživnou masku a 1x za týden použijte peelingem. Výživu pleti můžete podpořit i vnitřně Doplňkem stravy s kyselinou hyaluronovou. Ideální je 1x za rok si dopřát kůru s kyselinou glykolovou podle typu naší pleti, případně Bio peeling s kyselinou glykolovou.

Suchá pleť: ráno pleťové mléko Lenitiva, Hydratační pleťový krém A.B., v zimním období Denní a noční krém A.B.,.večer  Přípravné tonikum, Krém s Liposomy, Výživný krém se Staminali, případně Denní a noční krém A.B., vhodné je častěji používat Lifting. Kůra pro suchou pleť s kyselinou glykolovou.

Mastná pleť: Přípravné tonikum ráno i večer, Hydratační krém A.B., večer Noční krém Ipernutrella případně lifting,      případně si vše zjednodušit a používat Denní a noční krém A.B. Vhodná je Kůra pro mastnou pleť / problematickou/ s kyselinou glykolovou, případně Biopeeling.

Smíšená pleť: Přípravné tonikum ráno i večer, Denní a noční krém A.B., nebo v létě Krém hydratační a v zimě Výživný krém A.B. Na noc Krém s Liposomy. Vhodné je častější používání Liftingu, a aplikaci Kůry pro normální pleť s kyselinou glykolovou.