Celulitida

Pokud patříte do skupiny žen, které už mají s celulitidou/ pomerančovou kůží/ tu čest, potom jistě víte, jak ošklivá dokáže být. Z aktuálních údajů lékařů vyplývá, že celulitida hrozí až 90 % všech žen a stále častěji se objevuje i u mužů. Jde o chronický stav, neléčená vede k degenerativním změnám. 

Celulitida
 


Vznik celulitidy je komplikovaný a dlouhodobý proces. Hlavní příčinou, kdy vznikají nevzhledné dolíčky, jsou poruchy cirkulace žilní krve a hlavně lymfy. Významným faktorem je nadprodukce estrogenu a hlavně užívání hormonálních přípravků, svoji roli hrají dědičné dispozice a kvalita pokožky, vazivové tkáně. Stav celulitidy ovlivňují i jiné faktory, patří sem např. nadváha a časté kolísání hmotnosti, špatné stravovací návyky, nedostatek pitného režimu, nedostatek pohybu, ale i jiné.

Je proto na místě si představit pomocníky, kteří dokáží její projevy regulovat. Celulitida, pomerančová kůže nebo také jinak dolíčky vypadají nevzhledně a co je horší, existuje jen málo skutečně efektivních způsobů, jak s pomerančovou kůží bojovat. Na ty, které skutečně fungují, je třeba upozornit. Je známo, že masáží je možné dolíčky způsobené celulitidou úspěšně redukovat. Při masáži totiž dochází k lepší cirkulaci krve a k posilování tkání. Lepší efekt má masáž tehdy, je-li podpořena speciálním přípravkem., který působí ve třech patentovaných fázích, a jeho působení je podobné jako při ošetření ultrazvukem Krém proti celulitidě. Mezi ty nejlepší v současné době patří Bahno proti celulitidě, které svým složením a způsobem použití prohřívá pokožku a tím dochází k rozpouštění nepravidelně uložených tuků. Pokud tedy máte problémy s většími dolíčky, nesmí vám ve výbavě chybět. Pro ty, kteří nemají trpělivost a dostatek času si aplikovat zábaly s bahnem je vhodný Krém proti celulitidě, který působí ve třech patentovaných fázích, a jeho působení je podobné jako při ošetření ultrazvukem. Pro slabší projevy celulitidy je vhodný Olej na tělo proti celulitidě. V jeho složení se nachází sůl z mrtvého moře, která společně s kávou působí jako super spalovač tuků. Stačí olej pravidelně nanášet na postižená místa a celulitida nemá šanci! Používání těchto přípravků je jsou vhodné i při ženy s kapilárovými metličkami, nebo křečovými žílami.