Zpevňující olej proti celulitidě

 

Již jsme se zmínili o účinných složkách (čtěte článek o celulitidě), které činí linii Cell-OFF ideální kosmetickou řadou, která působí proti nedokonalosti pokožky, zvané celulitida. Představili jsme si celou řadu a mechanismy, kterými jednotlivé produkty působí.

Zbývá jen si podrobněji pohovořit o novince Cell-OFF v boji proti celulitidě:

 

 

 

Zpevňující olej proti celulitidě

 

Zpevňujícím oleji proti celulitidě

 

Jedná se o specifický olej, certifikovaný organickou látkou AIAB, adjuvans proti celulitidě. Aktivní přípravek složený z organického mandlového, hroznového a sezamového oleje, smíchaných s Aganovým olejem a v naprosté součinnosti s olejů z rozmarýnu, cypřiše, pelargónie a levandule, nedovolí pokožce ztratit svoji pevnost.

Je ideální pro přípravu pokožky a zvýšení efektu všech produktů Cell-OFF. Může být také použit samostatně pro intenzivní ošetření tónování. V balení najdete také rukavici z přírodních rostlinných vláken: ideální pro aktivaci principů výrobku pomocí lehké a příjemné masáže exfoliace před zahájením čištění. Je také bez jódu, a proto je také použitelný všemi těmi, kterým je
nedoporučován.

Podívejme se však blíže na vlastnosti jednotlivých olejů, které svým působením činí z tohoto přírodního produktu tak drahocenný a užitečný přípravek k ošetření pokožky proti celulitidě.

Sezamový olej

Sezamový olej získaný lisováním sezamových semínek za studena je bohatý na živiny, které jsou mimořádně užitečné pro zdraví a krásu kůže a obličeje. Ve skutečnosti se v kosmetické oblasti široce používá jako spojenec mládí.

Obsahuje velké množství nenasycených mastných kyselin (omega 6 a omega 9) a oligoelementů, zejména vitamínů A a E a selenu, se silnými antioxidačními a ochrannými vlastnostmi. Pomáhá působit proti volným radikálům, proto působí jako anti-stárnoucí, stejně jako regenerační a pomáhá obnovit pružnost a tón tkání.

Má také rebalanční vlastnosti v případě mastné, antiseptické a antibakteriální pokožky, takže je ideální proti celulitidě, která je v podstatě zánětem podkožní tkáně. Nakonec je vynikající změkčovadlo v případě suché pokožky, vyživuje a hluboce zvlhčuje a má uklidňující účinek v případě zarudnutí a podráždění.

Sladký mandlový olej

Je to pravděpodobně nejznámější rostlinný olej, pokud jde o kosmetiku: důvody jsou různé a všechny platné. Za prvé, v praxi neexistují žádné kontraindikace jakéhokoli druhu, a proto mohou být používány kýmkoli, včetně dětí a těhotných žen. Jedná se o všestranný přírodní prostředek s změkčujícími, vyživujícími a uklidňujícími vlastnostmi. Je také velmi rozšířený a ve srovnání s jinými masážními oleji je poměrně levný, ale ne méně cenný a prospěšný
přípravek.

Získává se z lisování mandlí semen a je bohatý na mastné kyseliny, zejména kyselinu olejovou, a vitaminy A, E a D.

Hlavními vlastnostmi jsou elastikování a regenerace, což je důvod, proč je vynikajícím přírodním prostředkem, který zabraňuje šíření a ztrátě tónu pleti. Je ideální pro obnovení zdravého vzhledu a elasticity, výsledky jsou viditelné
již v krátkém čase. napomáhá hydrataci, stejně jako má zklidňující a změkčující vlastnosti na zapálenou a podrážděnou pokožku.


Arganový olej

Arganový olej je drahocenný spojenec s hydratačními, antioxidačními a elastizačními vlastnostmi. Získává se studeným lisováním semen arganového stromu, rozšířeného téměř výhradně v některých oblastech Maroka. Právě proto, že se pěstuje pouze v určitých oblastech. Jedná se o
drahocenný a vzácný olej, a proto je to obecně poměrně drahý.

 

Bohatý na antioxidanty, jako je tokoferol, vitamin E, mastné kyseliny a flavonoidy, má proti stárnutí preventivní účinek na kožní tkáně a zabraňuje tvorbě volných radikálů. Má silné elastické vlastnosti a dokáže dosáhnout i zvlhčit i nejhlubší vrstvy pokožky.


Olej z jader hroznového vína

Pravděpodobně trochu 'méně známý, ale ne méně důležitý: semenný olej z hroznového vína
nebo olej extrahovaný ze semen obsažených v kyselinách z hroznů.
Přítomnost fenolů, vitamínu E a mastných kyselin (omega 6 a omega 9) je důvodem, proč tento
olej se ukazuje jako velký spojenec proti projevům stárnutí a to díky svým antioxidačním vlastnostem. Také uklidňuje a reguleje maz pokožky v kombinaci s tím, že se rychle vstřebává, je také vhodný pro kombinovanou a mastnou pleť.

Stykavé, zpevňující a stimulační vlastnosti na kapilární mikrocirkulaci jsou naprosto důležité, proto jsou perfektní proti dehydrataci pokožky, způsobující celulitidu.
Nakonec kyselina linolová, jejíž olej z hroznových semen je obzvláště bohatý, podporuje buněčnou soudržnost a omezuje ztrátu vody a zajišťuje dobrou hydrataci pokožky.


Vedle základních olejů obsahuje i Esenciální oleje

Prospěšné vlastnosti čtyř rostlinných olejů, které tvoří Zpevňující olej
proti celulitidě by mělo stačit k tomu, aby každý, kdo potřebuje, udržel pokožku hydratovanou, se sjednoceným tónem a zvláčňují pokožku (a kdo nepotřebuje?). Abychom však produkt učinili ještě funkčnější a cennější, přidali jsme také synergii čtyř éterických olejů se specifickými vlastnostmi (mimo jiné) účinnými proti celulitidě.

 

Esenciální rosmarýnový olej

Stimuluje periferní oběh a napomáhá vyprazdňování lymfatického systému; má lipolytický účinek (v praxi pomáhá rozpouštět tuky), a proto je perfektní v anticelulitidové léčbě. Má také protizánětlivé vlastnosti a pomáhá proti otokům a zadržování vody. Konečně se jedná o tonické a adstringentní vlastnosti na pokožce.

 

 

Esenciální olej z cypriše

Působí jako vazokonstriktor a je indikován v případech celulitidy a retence vody, působí proti tvorbě otoku a pomáhá v případě kapilární křehkosti.

 

Esenciální geraniový olej

Má adstringentní vlastnosti, a proto je indikován k léčbě mastné a kombinované pokožky a pomáhá "kompaktovat pokožku". Protizánětlivé a tonizující účinky podporují reaktivitu krevního oběhu, a proto jsou zvláště vhodné pro masáže proti celulitidě. Vzhledem k tomu, že má také léčebné vlastnosti, je také uvedeno v případě strií a malých kožních lézí.

 

Esenciální levandulový olej

Přírodní protizánětlivý prostředek, který je ideální pro odstranění lymfatických stagnací způsobených celulitidou. Antiseptické vlastnosti jsou optimální proti infekcím a poraněním v případě malých kožních lézí.